VVC Rīgas bāriņtiesai par sludinājumu krievu valodā naudassodu nepiespriež

Valsts valodas centrs (VVC), izvērtējot Rīgas bāriņtiesas sludinājumu, kur piedāvāts darbs bāriņtiesā, pieņēmis lēmumu naudas sodu nepiespriest, TVNET uzzināja VVC.

Iepriekš Rīgas bāriņtiesa darba sludinājumu portālā «CV-Online» jaunu darbinieku meklējuši, potenciālos kandidātus uzrunājot arī krievu valodā, savukārt VVC lūdza sludinājumu krievu valodā izņemt. Sludinājums, kas bija ievietots krievu valodā, tika samērā ātri izņemts.

VVC norāda, ka lēmums par nesodīšanu tika pieņemts, izvērtējot pārkāpumu un to, cik ātri bāriņtiesa reaģējusi uz aizrādījumu. Tāpat bāriņtiesa paudusi nožēlu par notikušo. Vienlaikus, ja no bāriņtiesas puses tiks novērotas līdzīgas darbības, tiks pieņemts lēmums par sodu.

Rīgas bāriņtiesas priekšsēdētāja vietniece Inese Ērgle TVNET skaidroja, ka mērķis sludinājuma tekstam arī krievu valodā bija lielāka potenciālo darbinieku uzrunāšana. «Tas jau nenozīmē, ka viņiem prasības mainās, nebija nekādas domas pieļaut atkāpes no prasībām valsts valodā,» viņa teica,

Ērgle arī skaidroja, ka darbiniekus bāriņtiesai ir ļoti grūti atrast, prasības ir lielas, taču atalgojums nav tik vilinošs. «Darbiniekiem ir ļoti lielas prasības, kā pirmās instances tiesas tiesnešiem, taču atalgojums nebūt nav tāds,» bilda Ērgle.

Viņa arī pauda cerību, ka sods netiks piespriests, jo mērķis bijis vienkāršs – pēc iespējas ātrāk atrast darbinieku.

Bāriņtiesa ar sludinājuma palīdzību vēlējās atrast bāriņtiesas locekļa palīgu.